  • BZX84B24VLT116
BZX84B24VLT116
advertisement
Manufacturer No:
BZX84B24VLT116
Manufacturer:
ROHM Semiconductor
HK JDW NO:
687-BZX84B24VLT116
Package:
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Datasheet:
BZX84B24VLT116
Description:
70Ohm ±2.08% 100nA @ 17V 150°C TJ TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Step5Bar-code shipping tag
BZX84B24VLT116
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Operating Temperature
    150°C TJ
  • Packaging
    Digi-Reel®
  • Tolerance
    ±2.08%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • ECCN Code
    EAR99
  • HTS Code
  • Reach Compliance Code
    compliant
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    100nA @ 17V
  • Power - Max
    250mW
  • Impedance-Max
    70Ohm
  • Voltage - Zener (Nom) (Vz)
    24V