  • BZX84B36VLT116
BZX84B36VLT116
advertisement
Manufacturer No:
BZX84B36VLT116
Manufacturer:
ROHM Semiconductor
HK JDW NO:
687-BZX84B36VLT116
Datasheet:
BZX84B36VLT116
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
BZX84B36VLT116
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Operating Temperature
    150°C TJ
  • Tolerance
    ±1.94%
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Reach Compliance Code
    compliant
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    100nA @ 25V
  • Power - Max
    250mW
  • Impedance-Max
    90Ohm
  • Voltage - Zener (Nom) (Vz)
    36V