  • BZX84C10 RFG
BZX84C10 RFG
advertisement
Manufacturer No:
BZX84C10 RFG
HK JDW NO:
799-BZX84C10 RFG
Datasheet:
Description:
20Ohms ±5% 200nA @ 7V -65°C~150°C TJ TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Step5Bar-code shipping tag
BZX84C10 RFG
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
    TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
  • Supplier Device Package
    SOT-23
  • Operating Temperature
    -65°C~150°C TJ
  • Tolerance
    ±5%
  • Part Status
    Active
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    200nA @ 7V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    900mV @ 10mA
  • Power - Max
    300mW
  • Impedance-Max
    20Ohms
  • Voltage - Zener (Nom) (Vz)
    10V