  • BZX84C4V3LT1
BZX84C4V3LT1
advertisement
Manufacturer No:
BZX84C4V3LT1
HK JDW NO:
699-BZX84C4V3LT1
Datasheet:
BZX84C4V3LT1
Description:
90Ohms ±7% 3μA @ 1V -65°C~150°C TJ TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Quantity:
In Stock : 16379
Step5Bar-code shipping tag
BZX84C4V3LT1
    TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
  • Supplier Device Package
    SOT-23-3 (TO-236)
  • Operating Temperature
    -65°C~150°C TJ
  • Tolerance
    ±7%
  • Part Status
    Obsolete
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    3μA @ 1V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    900mV @ 10mA
  • Power - Max
    225mW
  • Impedance-Max
    90Ohms
  • Voltage - Zener (Nom) (Vz)
    4.3V