  • BZX85C30 R0G
BZX85C30 R0G
advertisement
Manufacturer No:
BZX85C30 R0G
HK JDW NO:
799-BZX85C30 R0G
Datasheet:
BZX85C30 R0G
Description:
ZENER DIODE 30Ohm ±5% 500nA @ 22V -65°C~200°C TJ DO-204AL, DO-41, Axial
Quantity:
In Stock : 2608
Step5Bar-code shipping tag
BZX85C30 R0G
    Select All
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Operating Temperature
    -65°C~200°C TJ
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Tolerance
    ±5%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • ECCN Code
    EAR99
  • HTS Code
  • Diode Type
    ZENER DIODE
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    500nA @ 22V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    1.2V @ 10mA
  • Power - Max
    1.3W
  • Impedance-Max
    30Ohm
  • Voltage - Zener (Nom) (Vz)
    30V