  • C04UL0R9B-6SN-X0T
C04UL0R9B-6SN-X0T
advertisement
Manufacturer No:
C04UL0R9B-6SN-X0T
Manufacturer:
Knowles Novacap
HK JDW NO:
438-C04UL0R9B-6SN-X0T
Package:
0402 (1005 Metric)
Datasheet:
C04UL0R9B-6SN-X0T
Description:
UL 0.9pF 200V Ceramic Capacitor ±0.1pF C0G NP0 0.040Lx0.020W 1.02mmx0.51mm -55°C~125°C Ultra Low ESR, Gold Flash Termination Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
C04UL0R9B-6SN-X0T
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    26 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    0402 (1005 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    UL
  • Size / Dimension
    0.040Lx0.020W 1.02mmx0.51mm
  • Tolerance
    ±0.1pF
  • Feature
    Ultra Low ESR, Gold Flash Termination
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Applications
    RF, Microwave, High Frequency
  • Voltage - Rated
    200V
  • Capacitance
    0.9pF