  • C04UL2R7B-6SN-X0T
C04UL2R7B-6SN-X0T
advertisement
Manufacturer No:
C04UL2R7B-6SN-X0T
Manufacturer:
Knowles Novacap
HK JDW NO:
438-C04UL2R7B-6SN-X0T
Package:
0402 (1005 Metric)
Datasheet:
C04UL2R7B-6SN-X0T
Description:
UL 2.7pF Ceramic Capacitor ±0.1pF C0G NP0 0.040Lx0.020W 1.02mmx0.51mm -55°C~125°C Ultra Low ESR, Gold Flash Termination Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
C04UL2R7B-6SN-X0T
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Applications
    RF, Microwave, High Frequency
  • Capacitance
    2.7pF
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Case Code (Metric)
    1005
  • Case Code (Imperial)
    0402
  • Dielectric
    C0G
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Factory Lead Time
    26 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    0402 (1005 Metric)
  • Weight
    652.039032μg
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    UL
  • Size / Dimension
    0.040Lx0.020W 1.02mmx0.51mm
  • Tolerance
    ±0.1pF