  • C0603C0G1E120J
C0603C0G1E120J
advertisement
Manufacturer No:
C0603C0G1E120J
HK JDW NO:
769-C0603C0G1E120J
Package:
Datasheet:
C0603C0G1E120J
Description:
12pF Ceramic Capacitor 5% 30 ppm/°C 2 Terminations
Quantity:
In Stock : 3426
Step5Bar-code shipping tag
C0603C0G1E120J
    Select All
  • Number of Pins
    2
  • Dielectric Material
    Ceramic
  • Packaging
    Tape and Reel
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    30 ppm/°C
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    12pF
  • Voltage - Rated DC
    25V