  • C0603C0G1E150J
C0603C0G1E150J
advertisement
Manufacturer No:
C0603C0G1E150J
HK JDW NO:
769-C0603C0G1E150J
Package:
Datasheet:
Description:
15pF Ceramic Capacitor 5% 30 ppm/°C
Quantity:
In Stock : 13304
Step5Bar-code shipping tag
C0603C0G1E150J
    Surface Mount
  • Number of Pins
    2
  • Dielectric Material
    Ceramic
  • Packaging
    Tape and Reel
  • Tolerance
    5%
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    30 ppm/°C
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    15pF
  • Voltage - Rated DC
    25V