  • C0603C0G1E8R2C030BG
C0603C0G1E8R2C030BG
advertisement
Manufacturer No:
C0603C0G1E8R2C030BG
HK JDW NO:
769-C0603C0G1E8R2C030BG
Description:
C 8.2pF Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm -55°C~125°C 2 Terminations High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0201 (0603 Metric)
Quantity:
In Stock : 1130
Step5Bar-code shipping tag
C0603C0G1E8R2C030BG
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
    WRAPAROUND
  • Weight
    170.097139μg
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
  • Tolerance
    ±0.25pF
  • Feature
    High Q, Low Loss
    2
  • Termination
    SMD/SMT
    C0G NP0
  • Composition
    Ceramic
  • Applications
    RF, Microwave, High Frequency
  • HTS Code
  • Capacitance
    8.2pF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Case Code (Imperial)
  • Dielectric
  • Height
    300μm
  • Length
    0.6mm
  • Width
    0.3mm
  • Thickness (Max)
    0.013 0.33mm