  • C06CF8R2B-9UN-X1T
C06CF8R2B-9UN-X1T
advertisement
Manufacturer No:
C06CF8R2B-9UN-X1T
HK JDW NO:
438-C06CF8R2B-9UN-X1T
Datasheet:
C06CF8R2B-9UN-X1T
Description:
CF 8.2pF Ceramic Capacitor ±0.1pF C0G NP0 0.060Lx0.030W 1.52mmx0.76mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
C06CF8R2B-9UN-X1T
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.060Lx0.030W 1.52mmx0.76mm
  • Tolerance
    ±0.1pF
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Capacitance
    8.2pF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Case Code (Metric)
    1608
  • Case Code (Imperial)
    0603
  • Dissipation Factor
    0.05 %