  • C06CFR55B-9UN-X1T
C06CFR55B-9UN-X1T
advertisement
Manufacturer No:
C06CFR55B-9UN-X1T
HK JDW NO:
438-C06CFR55B-9UN-X1T
Datasheet:
C06CFR55B-9UN-X1T
Description:
CF 0.55pF 250V Ceramic Capacitor ±0.1pF C0G NP0 0.060Lx0.030W 1.52mmx0.76mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
C06CFR55B-9UN-X1T
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.060Lx0.030W 1.52mmx0.76mm
  • Tolerance
    ±0.1pF
  • Voltage - Rated
    250V
  • Capacitance
    0.55pF