  • C1005C0G1H3R3B
C1005C0G1H3R3B
advertisement
Manufacturer No:
C1005C0G1H3R3B
HK JDW NO:
769-C1005C0G1H3R3B
Package:
0402 (1005 Metric)
Datasheet:
C1005C0G1H3R3B
Description:
C 3.3pF Ceramic Capacitor ±0.1pF C0G NP0 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)
Quantity:
In Stock : 4167
Step5Bar-code shipping tag
C1005C0G1H3R3B
    WRAPAROUND
  • Number of Pins
    2
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2001
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±0.1pF
  • Part Status
    Obsolete
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Capacitance
    3.3pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Depth
    500μm
  • Case Code (Imperial)
  • Dielectric
    C0G
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Height
    0.5mm
  • Length
    1mm
  • Width
    0.5mm
  • Thickness (Max)
    0.022 0.55mm