  • C1005C0G1H680J/50
C1005C0G1H680J/50
advertisement
Manufacturer No:
C1005C0G1H680J/50
HK JDW NO:
769-C1005C0G1H680J/50
Package:
0402 (1005 Metric)
Datasheet:
C1005C0G1H680J/50
Description:
C 68pF Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)
Quantity:
In Stock : 6975
Step5Bar-code shipping tag
C1005C0G1H680J/50
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    0402 (1005 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    C
  • Published
    1999
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Applications
    General Purpose
  • Capacitance
    68pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Height
    500μm
  • Thickness (Max)
    0.022 0.55mm