  • C1005CH1H220JT
C1005CH1H220JT
advertisement
Manufacturer No:
C1005CH1H220JT
HK JDW NO:
769-C1005CH1H220JT
Package:
Ceramic
Datasheet:
C1005CH1H220JT
Description:
22pF Ceramic Capacitor 5% 60ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations Ceramic
Quantity:
In Stock : 16114
Step5Bar-code shipping tag
C1005CH1H220JT
  • Package / Case
    Ceramic
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
  • Temperature Coefficient
    60ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • HTS Code
  • Capacitance
    22pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR
  • Case Code (Metric)
    1005
  • Operating Temperature (Max)
    85°C
  • Operating Temperature (Min)
    -25°C
  • Temperature Characteristics Code
    CH
  • Multilayer
  • Size Code
    0402
  • Length
    1mm