  • C1005CH1H470J
C1005CH1H470J
advertisement
Manufacturer No:
C1005CH1H470J
HK JDW NO:
769-C1005CH1H470J
Package:
0402
Datasheet:
Description:
47pF Ceramic Capacitor 5% 60 ppm/°C 2 Terminations 0402
Quantity:
In Stock : 1669
Step5Bar-code shipping tag
C1005CH1H470J
  • Capacitance
    47pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    BULK
  • Depth
    500μm
  • Case Code (Metric)
    1005
  • Temperature Characteristics Code
    CH
  • Multilayer
    Yes
  • Voltage
    50V
  • Height
    500μm
  • Length
    1mm
  • Width
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Dielectric Material
    Ceramic
  • Packaging
    Tape and Reel
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
  • Temperature Coefficient
    60 ppm/°C
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C