  • C1005JB1H152K
C1005JB1H152K
advertisement
Manufacturer No:
C1005JB1H152K
HK JDW NO:
769-C1005JB1H152K
Package:
0402
Datasheet:
Description:
C1005(1H,B/X5R/X7R) 1.5nF Ceramic Capacitor 10% 2 Terminations 0402
Quantity:
In Stock : 4810
Step5Bar-code shipping tag
C1005JB1H152K
  • Package / Case
    0402
    CERAMIC
  • Series
    C1005(1H,B/X5R/X7R)
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    1.5nF
  • Packing Method
    BULK
  • Depth
    500μm
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
    Yes
  • Voltage
    50V
  • Height
    500μm
  • Length
    1mm
  • Width
    0.5mm