  • C1005X5R1C224K
C1005X5R1C224K
advertisement
Manufacturer No:
C1005X5R1C224K
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-C1005X5R1C224K
Package:
Datasheet:
Description:
220nF Ceramic Capacitor 10%
Quantity:
In Stock : 4212
Step5Bar-code shipping tag
C1005X5R1C224K
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Number of Pins
    Ceramic
  • Packaging
    Tape and Reel
  • Tolerance
    10%
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    220nF
  • Voltage - Rated DC
    16V
  • Depth
    500μm
  • Case Code (Imperial)
    0402
  • Dielectric
    X5R
  • Length
    1mm