  • C1005X6S1H333K050BB
C1005X6S1H333K050BB
advertisement
Manufacturer No:
C1005X6S1H333K050BB
HK JDW NO:
769-C1005X6S1H333K050BB
Package:
0402 (1005 Metric)
Description:
C 0.033μF Ceramic Capacitor ±10% X6S 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm -55°C~105°C 2 Terminations Low ESL Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)
Quantity:
In Stock : 4622
Step5Bar-code shipping tag
C1005X6S1H333K050BB
    Select All
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (NOT RECOMMENDED FOR NEW DESIGN) (Last Updated: 1 month ago)
    Ceramic
  • Weight
    33.991078mg
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Temperature Coefficient
    X6S
  • Applications
    General Purpose
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.033μF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Case Code (Metric)
    2513
  • Case Code (Imperial)
  • Temperature Characteristics Code
    X6S
  • Length
    1mm
  • Width
    0.5mm
  • Thickness (Max)
    0.022 0.55mm