  • C1005X7R1E102M
C1005X7R1E102M
advertisement
Manufacturer No:
C1005X7R1E102M
HK JDW NO:
769-C1005X7R1E102M
Package:
0402 (1005 Metric)
Datasheet:
C1005X7R1E102M
Description:
C 1000pF Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)
Quantity:
In Stock : 5422
Step5Bar-code shipping tag
C1005X7R1E102M
    WRAPAROUND
  • Number of Pins
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2001
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Obsolete
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Capacitance
    1000pF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Length
    1mm
  • Width
    0.5mm
  • Thickness (Max)
    0.022 0.55mm