  • C1005X7R1E153MT
C1005X7R1E153MT
advertisement
Manufacturer No:
C1005X7R1E153MT
HK JDW NO:
769-C1005X7R1E153MT
Package:
Ceramic
Datasheet:
C1005X7R1E153MT
Description:
15nF Ceramic Capacitor 20% 15% ppm/°C 2 Terminations Ceramic
Quantity:
In Stock : 17760
Step5Bar-code shipping tag
C1005X7R1E153MT
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Published
    2001
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • HTS Code
  • Capacitance
    15nF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7/13 INCH
  • Case Code (Metric)
    1005
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Dielectric
    X7R
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Multilayer
  • Size Code
  • Height
    0.5mm
  • Length
    1mm