  • C1005X7R1H222MT
C1005X7R1H222MT
advertisement
Manufacturer No:
C1005X7R1H222MT
HK JDW NO:
769-C1005X7R1H222MT
Package:
Ceramic
Datasheet:
C1005X7R1H222MT
Description:
2.2nF Ceramic Capacitor 20% 15% ppm/°C 2 Terminations Ceramic
Quantity:
In Stock : 4616
Step5Bar-code shipping tag
C1005X7R1H222MT
  • Height
    0.5mm
  • Length
    1mm
  • Width
    500μm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Package / Case
    Ceramic
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Tolerance
    20%
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • HTS Code
  • Capacitance
    2.2nF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7/13 INCH
  • Case Code (Metric)
    1005
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C