  • C14610B0040024
C14610B0040024
advertisement
Manufacturer No:
C14610B0040024
HK JDW NO:
53-C14610B0040024
Package:
Datasheet:
C14610B0040024
Description:
INSERT FEMALE 4POS+1GND SCREW
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
C14610B0040024
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Contact Material
    Brass
  • Contact Plating
    Silver
  • Number of Pins
    5
  • Housing Material
    Polyamide (PA), Nylon
  • Operating Temperature
    -40°C~100°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    heavy|mate®, C146 A
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Connector Type
    Insert
  • Number of Positions
    4+Ground
  • Gender
    Female
  • Voltage - Rated
    250V
  • Voltage - Rated DC
    400V
  • Current Rating (Amps)
    14A
  • Current Rating
    10A