  • C1608C0G1H1R5C
C1608C0G1H1R5C
advertisement
Manufacturer No:
C1608C0G1H1R5C
HK JDW NO:
769-C1608C0G1H1R5C
Description:
1.5pF Ceramic Capacitor
Quantity:
In Stock : 9538
Step5Bar-code shipping tag
C1608C0G1H1R5C
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Number of Pins
    2
  • Dielectric Material
    Ceramic
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Termination
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    1.5pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Depth
    800μm
  • Case Code (Metric)
    1608
  • Case Code (Imperial)
    0603
  • Length
    1.6mm