  • C1608CH1H332J
C1608CH1H332J
advertisement
Manufacturer No:
C1608CH1H332J
HK JDW NO:
769-C1608CH1H332J
Package:
0603
Datasheet:
Description:
3.3nF Ceramic Capacitor 5% 60 ppm/°C 2 Terminations 0603
Quantity:
In Stock : 14416
Step5Bar-code shipping tag
C1608CH1H332J
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    0603
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Dielectric Material
    Ceramic
  • Packaging
    Tape and Reel
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
  • Temperature Coefficient
    60 ppm/°C
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    3.3nF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, 7 INCH
  • Depth
    800μm
  • Case Code (Metric)
  • Temperature Characteristics Code
    CH
  • Multilayer
    Yes
  • Voltage
    50V
  • Height
    800μm
  • Length
    1.6mm