  • C1608X7R1C333KT
C1608X7R1C333KT
advertisement
Manufacturer No:
C1608X7R1C333KT
HK JDW NO:
769-C1608X7R1C333KT
Package:
Ceramic
Datasheet:
C1608X7R1C333KT
Description:
33nF Ceramic Capacitor 10% 15% ppm/°C 2 Terminations Ceramic
Quantity:
In Stock : 16527
Step5Bar-code shipping tag
C1608X7R1C333KT
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Published
    2001
  • Tolerance
    10%
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • HTS Code
  • Capacitance
    33nF
  • Voltage - Rated DC
    16V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7/13 INCH
  • Case Code (Metric)
    1608
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Dielectric
    X7R
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Multilayer
  • Size Code
  • Height
    0.8mm
  • Length
    1.6mm