  • C1608X7R1H681MT
C1608X7R1H681MT
advertisement
Manufacturer No:
C1608X7R1H681MT
HK JDW NO:
769-C1608X7R1H681MT
Package:
Ceramic
Datasheet:
Description:
680pF Ceramic Capacitor 20% 15% ppm/°C 2 Terminations Ceramic
Quantity:
In Stock : 4313
Step5Bar-code shipping tag
C1608X7R1H681MT
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • HTS Code
  • Capacitance
    680pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7/13 INCH
  • Case Code (Metric)
    1608
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Dielectric
    X7R
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Multilayer
    Yes
  • Size Code
    0603
  • Height
    0.8mm
  • Length
    1.6mm
  • Width
    800μm
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
  • Tolerance
    20%