  • C1608X8R1H682K080AE
C1608X8R1H682K080AE
advertisement
Manufacturer No:
C1608X8R1H682K080AE
HK JDW NO:
769-C1608X8R1H682K080AE
Description:
C 6800pF 50V Ceramic Capacitor ±10% X8R 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~150°C 2 Terminations Soft Termination Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
Quantity:
In Stock : 8722
Step5Bar-code shipping tag
C1608X8R1H682K080AE
    Select All
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (NOT RECOMMENDED FOR NEW DESIGN) (Last Updated: 1 month ago)
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Feature
    Soft Termination
  • Part Status
    Not For New Designs
  • Applications
    Boardflex Sensitive
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    6800pF
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Thickness (Max)
    0.035 0.90mm