  • C2012C0G1V273J060AC
C2012C0G1V273J060AC
advertisement
Manufacturer No:
C2012C0G1V273J060AC
HK JDW NO:
769-C2012C0G1V273J060AC
Description:
C 0.027μF Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C 2 Terminations Low ESL Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
Quantity:
In Stock : 4122
Step5Bar-code shipping tag
C2012C0G1V273J060AC
    Select All
  • Width
    1.25mm
  • Thickness (Max)
    0.030 0.75mm
  • Thickness
    762μm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 2 months ago)
    WRAPAROUND
  • Dielectric Material
    Ceramic
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    Low ESL
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Capacitance
    0.027μF
  • Voltage - Rated DC
    35V
  • Case Code (Imperial)
  • Dielectric
  • Height
    0.6mm
  • Length
    2mm