  • C2012C0G2E122J085AA
C2012C0G2E122J085AA
advertisement
Manufacturer No:
C2012C0G2E122J085AA
HK JDW NO:
769-C2012C0G2E122J085AA
Description:
C 1200pF Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
Quantity:
In Stock : 4337
Step5Bar-code shipping tag
C2012C0G2E122J085AA
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
    WRAPAROUND
  • Weight
    5.499807mg
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
    2
  • Termination
    SMD/SMT
    General Purpose
  • HTS Code
  • Capacitance
    1200pF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Depth
    1.25mm
  • Case Code (Imperial)
  • Dielectric
    Yes
  • Voltage
    250V
  • Height
    1.25mm
  • Length
    2mm
  • Thickness (Max)
    0.039 1.00mm