  • C2012C0G2E222K125AA
C2012C0G2E222K125AA
advertisement
Manufacturer No:
C2012C0G2E222K125AA
HK JDW NO:
769-C2012C0G2E222K125AA
Description:
C 2200pF 250V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
Quantity:
In Stock : 17157
Step5Bar-code shipping tag
C2012C0G2E222K125AA
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (NOT RECOMMENDED FOR NEW DESIGN) (Last Updated: 1 month ago)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Not For New Designs
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    250V
  • HTS Code
  • Capacitance
    2200pF
    Yes
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    250V
  • Height
    1.25mm
  • Length
    2mm
  • Width
    1.25mm
  • Thickness (Max)
    0.057 1.45mm
  • Thickness
    1.4478mm