  • C2012C0G2E682J125AE
C2012C0G2E682J125AE
advertisement
Manufacturer No:
C2012C0G2E682J125AE
HK JDW NO:
769-C2012C0G2E682J125AE
Package:
0805 (2012 Metric)
Description:
C 6800pF 250V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
Quantity:
In Stock : 6673
Step5Bar-code shipping tag
C2012C0G2E682J125AE
    Select All
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    0805 (2012 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2015
  • Series
    C
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    Soft Termination
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Applications
    Boardflex Sensitive
  • Voltage - Rated
    250V
  • Capacitance
    6800pF
  • Thickness (Max)
    0.059 1.50mm