  • C2012C0G2W332J125AA
C2012C0G2W332J125AA
advertisement
Manufacturer No:
C2012C0G2W332J125AA
HK JDW NO:
769-C2012C0G2W332J125AA
Description:
C 3300pF Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
Quantity:
In Stock : 1762
Step5Bar-code shipping tag
C2012C0G2W332J125AA
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Part Status
    Active
    2
  • Termination
    SMD/SMT
    C0G NP0
  • Composition
    Ceramic
  • Capacitance
    3300pF
  • Voltage - Rated DC
    450V
  • Case Code (Imperial)
  • Dielectric
  • Height
    1.25mm
  • Length
    2mm
  • Thickness (Max)
    0.057 1.45mm
  • Thickness
    1.4478mm