  • C2012JB1A685M085AC
C2012JB1A685M085AC
advertisement
Manufacturer No:
C2012JB1A685M085AC
HK JDW NO:
769-C2012JB1A685M085AC
Description:
C 6.8μF Ceramic Capacitor ±20% JB 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -25°C~85°C 2 Terminations Low ESL Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
Quantity:
In Stock : 6131
Step5Bar-code shipping tag
C2012JB1A685M085AC
    0805 (2012 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Operating Temperature
    -25°C~85°C
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Obsolete
  • Temperature Coefficient
    JB
  • Capacitance
    6.8μF
  • Voltage - Rated DC
    10V
  • Packing Method
    TR
  • Case Code (Metric)
    5032
  • Case Code (Imperial)
  • Temperature Characteristics Code
    JB
  • Height
    0.85mm
  • Length
    2mm
  • Width
    1.25mm
  • Thickness (Max)
    0.037 0.95mm