  • C2012NP02W331J060AA
C2012NP02W331J060AA
advertisement
Manufacturer No:
C2012NP02W331J060AA
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-C2012NP02W331J060AA
Package:
0805 (2012 Metric)
Description:
C 330pF 450V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~150°C High Temperature Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
Quantity:
In Stock : 3130
Step5Bar-code shipping tag
C2012NP02W331J060AA
    Select All
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    0805 (2012 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    C
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    High Temperature
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    450V
  • Capacitance
    330pF
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Case Code (Metric)
    2012
  • Case Code (Imperial)
  • Thickness (Max)
    0.030 0.75mm