  • C2012X5R0J335M/1.25
C2012X5R0J335M/1.25
advertisement
Manufacturer No:
C2012X5R0J335M/1.25
HK JDW NO:
769-C2012X5R0J335M/1.25
Description:
C 3.3μF Ceramic Capacitor ±20% X5R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~85°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
Quantity:
In Stock : 7467
Step5Bar-code shipping tag
C2012X5R0J335M/1.25
    WRAPAROUND
  • Number of Pins
    2
  • Operating Temperature
    -55°C~85°C
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Obsolete
  • Temperature Coefficient
    X5R
  • Capacitance
    3.3μF
  • Voltage - Rated DC
    6.3V
  • Case Code (Metric)
    2012
  • Case Code (Imperial)
    0805
  • Temperature Characteristics Code
    X5R
  • Thickness (Max)
    0.057 1.45mm
  • Thickness
    1.4478mm