  • C2012X7R2A103M085AE
C2012X7R2A103M085AE
advertisement
Manufacturer No:
C2012X7R2A103M085AE
HK JDW NO:
769-C2012X7R2A103M085AE
Package:
0805 (2012 Metric)
Description:
C 10000pF 100V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C 2 Terminations Soft Termination Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
Quantity:
In Stock : 4216
Step5Bar-code shipping tag
C2012X7R2A103M085AE
    Select All
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    0805 (2012 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    C
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Soft Termination
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    X7R
  • Applications
    Boardflex Sensitive
  • Voltage - Rated
    100V
  • Capacitance
    10000pF
  • Case Code (Metric)
    2012
  • Case Code (Imperial)
  • Thickness (Max)
    0.039 1.00mm