  • C2012X8R1H154K125AB
C2012X8R1H154K125AB
advertisement
Manufacturer No:
C2012X8R1H154K125AB
HK JDW NO:
769-C2012X8R1H154K125AB
Description:
C 0.15μF Ceramic Capacitor ±10% X8R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~150°C 2 Terminations High Temperature Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
Quantity:
In Stock : 15502
Step5Bar-code shipping tag
C2012X8R1H154K125AB
    Select All
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
    0805 (2012 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    High Temperature
  • Part Status
    Active
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    X8R
  • Composition
    Ceramic
  • Applications
    General Purpose
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.15μF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Depth
    1.25mm
  • Case Code (Imperial)
  • Temperature Characteristics Code
    X8R
  • Multilayer
    Yes
  • Length
    2mm
  • Thickness (Max)
    0.057 1.45mm
  • Thickness
    1.4478mm