  • C2012X8R2A333K125AE
C2012X8R2A333K125AE
advertisement
Manufacturer No:
C2012X8R2A333K125AE
HK JDW NO:
769-C2012X8R2A333K125AE
Description:
C 0.033μF 100V Ceramic Capacitor ±10% X8R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~150°C 2 Terminations Soft Termination Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
Quantity:
In Stock : 8093
Step5Bar-code shipping tag
C2012X8R2A333K125AE
    Select All
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (NOT RECOMMENDED FOR NEW DESIGN) (Last Updated: 1 month ago)
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Soft Termination
  • Part Status
    Not For New Designs
  • Temperature Coefficient
    X8R
  • Applications
    Boardflex Sensitive
  • Voltage - Rated
    100V
  • Capacitance
    0.033μF
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Thickness (Max)
    0.059 1.50mm
  • Thickness
    1.4986mm