  • C2012Y5V1C105Z/10
C2012Y5V1C105Z/10
advertisement
Manufacturer No:
C2012Y5V1C105Z/10
HK JDW NO:
769-C2012Y5V1C105Z/10
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
C2012Y5V1C105Z/10
Description:
C 1μF Ceramic Capacitor -20% +80% Y5V F 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -30°C~85°C Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
Quantity:
In Stock : 4121
Step5Bar-code shipping tag
C2012Y5V1C105Z/10
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Operating Temperature
    -30°C~85°C
  • Published
    2001
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    -20% +80%
  • Part Status
    Obsolete
  • Temperature Coefficient
    Y5V F
  • Capacitance
    1μF
  • Voltage - Rated DC
    16V
  • Height
    850μm
  • Thickness (Max)
    0.057 1.45mm
  • Thickness
    1.4478mm