  • C2118A.12.19
C2118A.12.19
advertisement
Manufacturer No:
C2118A.12.19
HK JDW NO:
336-C2118A.12.19
Package:
100
Step5Bar-code shipping tag
C2118A.12.19
  • Package / Case
    100
  • Operating Temperature
    -20°C~105°C
  • Series
    2118A
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -20°C
  • Color
    Violet
  • Wire Gauge
    20 AWG
  • Voltage
    600V
  • Cable Type
    Hook-Up
  • Wire/Cable Type
    Hook-Up
  • Wire/Cable Gauge
    20 AWG
  • Jacket Color
    Violet
  • Conductor Strand
    Solid
  • Jacket (Insulation) Diameter
    0.096 (2.44mm)
  • Insulation Diameter
    2.4384 mm
  • Length
    100.0' 30.5m
  • Jacket (Insulation) Thickness
    0.032 0.81mm