  • C264-085-3VE
C264-085-3VE
advertisement
Manufacturer No:
C264-085-3VE
Manufacturer:
Ohmite
HK JDW NO:
547-C264-085-3VE
Package:
Datasheet:
C264-085-3VE
Description:
OHMITE C264-085-3VE Heat Sink, TO-264, 38 mm, 20.47 mm, 85 mm
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
C264-085-3VE
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Mount
    Clip, PC Pin
  • Material
    Aluminum
  • Weight
    55.848561g
  • Shape
    Rectangular, Fins
  • Package Cooled
    TO-264
  • Material Finish
    Degreased
  • Published
    2011
  • Series
    C
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Board Level, Vertical
  • Attachment Method
    3 Clips and PC Pin
  • Height Off Base (Height of Fin)
    0.710 18.03mm
  • Height
    38mm
  • Length
    3.346 85.00mm
  • Width
    1.500 38.10mm