  • C3120.18.86
C3120.18.86
advertisement
Manufacturer No:
C3120.18.86
HK JDW NO:
336-C3120.18.86
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
C3120.18.86
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Cable
  • Insulation Material
    PVC
  • Conductor Material
    Copper, Bare
  • Jacket (Insulation) Material
    Poly-Vinyl Chloride (PVC)
  • Operating Temperature
    0°C~75°C
  • Feature
    Rip Cord
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Max Operating Temperature
    75°C
  • Min Operating Temperature
    0°C
  • Color
    Natural
  • Number of Conductors
    3
  • Wire Gauge
    18 AWG
  • Voltage
    150V
  • Cable Type
    Multi-Conductor
  • Wire/Cable Type
    Multi-Conductor
  • Wire/Cable Gauge
    18 AWG
  • Jacket Color
    Natural
  • Conductor Strand
    7/26
  • Usage
    Communication, Control
  • Jacket (Insulation) Diameter
    0.166 (4.22mm)
  • Insulation Diameter
    4.2164 mm
  • Conductor Insulation
    Poly-Vinyl Chloride (PVC)
  • Length
    500.0' 152.4m
  • Jacket (Insulation) Thickness
    0.0150 0.381mm