  • C3216C0G2J681K085AA
C3216C0G2J681K085AA
advertisement
Manufacturer No:
C3216C0G2J681K085AA
HK JDW NO:
769-C3216C0G2J681K085AA
Package:
1206 (3216 Metric)
Description:
C 680pF Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
Quantity:
In Stock : 1039
Step5Bar-code shipping tag
C3216C0G2J681K085AA
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Height
    850μm
  • Length
    3.2mm
  • Width
    1.6mm
  • Thickness (Max)
    0.039 1.00mm
  • Thickness
    990.6μm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (NOT RECOMMENDED FOR NEW DESIGN) (Last Updated: 1 month ago)
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
    WRAPAROUND
  • Weight
    16.187578mg
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Not For New Designs
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Capacitance
    680pF
  • Voltage - Rated DC
    630V