  • C3216CH2A562J085AA
C3216CH2A562J085AA
advertisement
Manufacturer No:
C3216CH2A562J085AA
HK JDW NO:
769-C3216CH2A562J085AA
Package:
1206 (3216 Metric)
Description:
C 5600pF 100V Ceramic Capacitor ±5% CH 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -25°C~85°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
Quantity:
In Stock : 5753
Step5Bar-code shipping tag
C3216CH2A562J085AA
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Operating Temperature
    -25°C~85°C
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Part Status
    Active
  • Temperature Coefficient
    CH
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    100V
  • HTS Code
  • Capacitance
    5600pF
  • Temperature Characteristics Code
    CH
  • Multilayer
    Yes
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    100V
  • Height
    0.85mm
  • Length
    3.2mm
  • Width
    1.6mm
  • Thickness (Max)
    0.039 1.00mm