  • C3216JB2E104K
C3216JB2E104K
advertisement
Manufacturer No:
C3216JB2E104K
HK JDW NO:
769-C3216JB2E104K
Package:
Datasheet:
Description:
100nF 250V Ceramic Capacitor 10% 2 Terminations
Quantity:
In Stock : 1858
Step5Bar-code shipping tag
C3216JB2E104K
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Tolerance
    10%
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Voltage - Rated
    250V
  • HTS Code
  • Capacitance
    100nF
  • Packing Method
    TR, 7 Inch
  • Operating Temperature (Max)
    85°C
  • Operating Temperature (Min)
    -25°C
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Temperature Characteristics Code
    JB
  • Multilayer
  • Size Code
    1206
  • Height
    1.6mm
  • Length
    3.2mm
  • Width
    1.6mm