  • C3216X5R1A225MT
C3216X5R1A225MT
advertisement
Manufacturer No:
C3216X5R1A225MT
HK JDW NO:
769-C3216X5R1A225MT
Package:
Datasheet:
Description:
2.2μF Ceramic Capacitor 20% 15% ppm/°C 2 Terminations
Quantity:
In Stock : 5906
Step5Bar-code shipping tag
C3216X5R1A225MT
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Dielectric Material
    Ceramic
  • Tolerance
    20%
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • HTS Code
  • Capacitance
    2.2μF
  • Voltage - Rated DC
    10V
  • Packing Method
    TR
  • Case Code (Metric)
    3216
  • Operating Temperature (Max)
    85°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Dielectric
    X5R
  • Temperature Characteristics Code
    X5R
  • Multilayer
  • Size Code
    1206
  • Height
    0.85mm
  • Length
    3.2mm
  • Width
    1.6mm