  • C3216X7R2A104M/8
C3216X7R2A104M/8
advertisement
Manufacturer No:
C3216X7R2A104M/8
HK JDW NO:
769-C3216X7R2A104M/8
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
C3216X7R2A104M/8
Description:
C 0.1μF 100V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
Quantity:
In Stock : 4522
Step5Bar-code shipping tag
C3216X7R2A104M/8
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    1206 (3216 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    1999
  • Series
    C
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    100V
  • Capacitance
    0.1μF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Height
    1.6mm
  • Length
    3.2004mm
  • Width
    1.6002mm
  • Thickness (Max)
    0.051 1.30mm
  • Thickness
    1.2954mm