  • C3216X7R2A105KT
C3216X7R2A105KT
advertisement
Manufacturer No:
C3216X7R2A105KT
HK JDW NO:
769-C3216X7R2A105KT
Package:
1206
Datasheet:
Description:
1μF Ceramic Capacitor 10% 15% ppm/°C 2 Terminations 1206
Quantity:
In Stock : 2682
Step5Bar-code shipping tag
C3216X7R2A105KT
  • Package / Case
    1206
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    1μF
  • Packing Method
    TR
  • Depth
    1.6mm
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    X7R
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Multilayer
    Yes
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    100V
  • Height
    1.6mm
  • Length
    3.2mm