  • C3216X7T2J153K085AC
C3216X7T2J153K085AC
advertisement
Manufacturer No:
C3216X7T2J153K085AC
HK JDW NO:
769-C3216X7T2J153K085AC
Package:
1206 (3216 Metric)
Description:
C 0.015μF Ceramic Capacitor ±10% X7T 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
Quantity:
In Stock : 8805
Step5Bar-code shipping tag
C3216X7T2J153K085AC
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    C
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Not For New Designs
  • Temperature Coefficient
    X7T
  • Applications
    General Purpose
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.015μF
  • Voltage - Rated DC
    630V
  • Depth
    1.6mm
  • Temperature Characteristics Code
    X7T
  • Multilayer
    Yes
  • Height
    850μm
  • Length
    3.2mm
  • Thickness (Max)
    0.037 0.95mm